پیام های آموزشی
آیا خواص هل را می دانید؟

اندام دارویی :

قسمت مورد استفاده داروِیی ، دانه‌ها می‌باشند که برای ممانعت از کاهش میزان اسانس و جلوگیری از تقلب به وسیله سایر گیاهان نزدیک ، به صورت میوه نگهداری می‌شود .

میوه‌های هل ، کپسولهایی تخم‌مرغی شکل به طول حدود 1تا 2 سانتیمتر ، مععمولا سه وجهی با زوایای گرد و به رنگ سبز تا زرد نخودی کمرنگ مایل به زرد می‌باشد .

دامنه انتشار :

انتشار عمومی این گیاه به صورت وحشی ، محدود به مناطق حاره‌ای آسیا ، ارتفاع 600 تا 1000 متری از سطح دریا ، در جنگلهای مرطوب جنوب هند و مخصوصا نزدیکی سواحل مالاریا و به صورت کشت شده ، در سری‌لانکا (سیلان ) ، لائوس ، گواتمالا ، السالوادور و مالزی می‌باشد .

موارد استعمال :

هل در درمان نفخ ، سوهاضمه ، بوی  بد دهان و اسپاسم عضلات مورد مصرف قرار می‌گیرد . همچنین به عنوان ادویه در صنایع غذایی و مصارف خانگی و معطر کننده در فرآورده‌های دارویی بهداشتی مختلف استفاده می‌شود .

موارد استعمال در پزشکی گذشته در طب سنتی گذشته از هل به عنوان ضدنفخ ، ضدتهوع و استفراغ و خوشبو کنندهء دهان استفاده می‌کرده‌اند .

آثار فارماکولوژیکی :

هل بعنوان ضدنفخ و بادشکن ، مقوی معده و محرک به کاربرده می‌شود .گزارش شده است که اسانس هل روی جداره روده جدا شده موش ، اثر ضد اسپاسم دارد و عصاره آبی هل فعالیت آنزیم تریپسین ، در محلول بافر را بالا می‌برد.

 طرز نگهداری :

دور از نور و هجوم حشرات نگهداری شود .
آدرس پرتال دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین     www.qums.ac.ir