رفع مشکل کمبود داروی «سل سپت» در استان قزوین

1399/8/18 يكشنبه

دکتر امید کارآگاه، مدیر نظارت بر امور دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: با توجه به کمبود های مقطعی بوجود آمده در توزیع داروی «سل سپت» و داروهای مشابه در داروخانه های استان و نیاز بیمارن پیوندی و کلیوی به این دارو، با تلاش شبانه روزی مدیران و کارشناسان دارویی این معاونت، مشکل کمبود این دارو، برطرف و در اختیار داروخانه منتخب قرار گرفت.

دکتر کارآگاه بیان کرد که در حال حاضر، داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی، با نام تجاری سل سپت، سوپریمون، سیوگان و مایکفورتیک، با قابلیت مصرف در بیماری لوپوس، نارسایی کلیه و بیماران پیوندی، در کل کشور دچار کمبود می باشد که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده، بیماران می توانند داروی مورد نیاز خود را به صورت هفتگی از داروخانه هلال احمر تهیه کنند.

گفتنی است، کارشناسان دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه، به صورت مستمر در حال پیگیری کمبود های دارویی می باشند و کمبود های مقطعی داروها، با اولویت، توسط این حوزه بررسی و پیگیری می شود.

مردم می توانند از طریق تماس با شماره «190»، مشکلات کمبود دارویی خود را با کارشناسان دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین در میان گذاشته تا در اسرع وقت بررسی شود.

آدرس پورتال دانشگاه علوم پزشکی قزوین: http://qums.ac.ir